×

Kolejna seria enkoderów bezpieczeństwa otrzymała certyfikat SIL3 - Powerlink/openSAFETY

Kolejna seria enkoderów bezpieczeństwa otrzymała certyfikat SIL3 - Powerlink/openSAFETY

Po wielkim sukcesie rynkowym bezpiecznych enkoderów serii CD_528 firmy TR-Electronic z interfejsami PROFINET/PROFIsafe i Ethernet/IP z protokołem CIP Safety™, specjaliści z Trossingen zajmujący się absolutnymi enkdoerami położenia uzyskali teraz również certyfikat dla wersji z Ethernet Powerlink i protokołem openSAFETY. Ten nowy wariant produktu opiera się na sprawdzonym, technologicznie najnowocześniejszym systemie modułowym enkoderów SIL w rozmiarze 58 mm, a jednocześnie wykorzystuje doświadczenie zdobyte dzięki Powerlink w większej serii CD_75.

Oznacza to, że użytkownicy kompaktowych enkoderów bezpieczeństwa mogą teraz uzyskać dostęp do świata sterowania B&R, a także innych systemów wykorzystujących bezpieczną komunikację za pośrednictwem Powerlink z openSAFETY. Bezpieczne enkodery są nie tylko idealnie dopasowane do aplikacji pod względem interfejsu. Mechanicznie można je podłączyć za pomocą wałów pełnych, ślepych i przelotowych. Średnice wałów wynoszą do 12 mm dla wałów pełnych i 15 mm dla wałów drążonych i nieprzelotowych. Zgodnie z wymaganiami systemów pomiarowych związanych z bezpieczeństwem, wymuszone blokowanie wału napędowego jest zapewnione przez połączenie wpustowe / rowkowe; w przypadku wałów drążonych i nieprzelotowych istnieją dodatkowo zgodne z SIL podpory momentu obrotowego wykonane z płytki sprężynowej.

Stopnie swobody są również dostępne w technologii skanowania, dzięki czemu system pomiarowy można dostosować specjalnie do wymagań. Niezależnie od tego, czy jest to skanowanie w pełni magnetyczne, czy szybkie skanowanie o wysokiej rozdzielczości z optycznym wykrywaniem położenia; enkodery są dostępne do zastosowań zgodnych z SIL2/PLd lub SIL3/PLe. Opcjonalnie dostępna jest dodatkowa funkcja dla urządzeń ze skanowaniem optycznym: oprócz bezpiecznego systemu magistrali, wartość pozycji jest również wyprowadzana za pośrednictwem interfejsu SSI lub interfejsu przyrostowego (niezwiązanego z bezpieczeństwem). Ten dodatkowy interfejs może być wykorzystywany na przykład do sterowania podrzędnymi pętlami kontrolnymi bez konieczności przechodzenia przez sterownik. Jednocześnie we wszystkich wariantach (w zależności od możliwości protokołu interfejsu) dostępne są nie tylko bezpieczne transmitowane rzeczywiste wartości pozycji, ale także bezpośrednio mierzone wartości enkodera bez dodatkowej ochrony, ale przeważnie przy znacznie krótszym czasie cyklu.

Szczegółowe dane techniczne, instrukcje i wartości charakterystyczne związane z bezpieczeństwem do bezpośredniego importu do dostępnych na rynku narzędzi do planowania i projektowania można znaleźć na stronie głównej TR Electronic. W ramach specjalnej usługi, makra EPLAN dla wszystkich wersji mogą być również pobierane bezpośrednio ze strony głównej.

Enkodery CD_582 SIL firmy TR Electronic, a zwłaszcza świeżo certyfikowane enkodery z Ethernet Powerlink - openSAFETY sprawiają, że decyzja o wyborze enkodera związanego z bezpieczeństwem jest bardzo prosta: ta sama przestrzeń montażowa, znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Jest to obecnie dostępne tylko w TR Electronic z tą różnorodnością wariantów.

Opisz swoją aplikację a my dobierzemy dla ciebie rozwiązanie!