×
Enkodery Absolutne - Precyzyjne pomiary dla Twojego projektu | TR-Electronic
Absolutne

Enkodery absolutne są niezbędnym narzędziem w wielu aplikacjach, w których potrzebna jest wysoka precyzja pomiaru.

W przeciwieństwie do enkoderów inkrementalnych, enkodery absolutne pozwalają na jednoznaczne określenie położenia wału, nawet gdy system jest uruchamiany od nowa. To oznacza, że enkodery absolutne nie wymagają zerowania, co zmniejsza ryzyko błędów pomiarowych.

Jednym z najważniejszych atutów enkoderów absolutnych jest ich dokładność pomiarowa. Enkodery absolutne pozwalają na precyzyjne określenie położenia z dokładnością do tysięcznych części milimetra. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu różnych technologii pomiarowych, takich jak magnetyczne, optyczne, lub elektromagnetyczne, enkodery absolutne są odporne na wibracje i zakłócenia zewnętrzne. Innym ważnym atutem enkoderów absolutnych jest ich uniwersalność.

Enkodery absolutne mogą być stosowane w różnych aplikacjach, w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, medycznym, czy w automatyce przemysłowej. Dzięki temu enkodery absolutne są bardzo popularne wśród inżynierów i techników, którzy szukają precyzyjnego narzędzia do pomiarów. Wreszcie, enkodery absolutne są bardzo łatwe w obsłudze. Dzięki temu są one bardzo wygodne w użyciu, a ich instalacja jest szybka i prosta.

Filtr

392 produkty

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog