×

TR prezentuje najmniejszy enkoder bezpieczeństwa dla aplikacji wymagających SIL3!

TR prezentuje najmniejszy enkoder bezpieczeństwa dla aplikacji wymagających SIL3!

Firma TR prezentuje obecnie najmniejszy wieloobrotowy enkoder absolutny do zastosowań zgodnych z SIL3!

W standardowej przemysłowej obudowie o wymiarach 58 mm znajdują się dwa całkowicie niezależne czujniki wieloobrotowe wraz z detekcją bezpieczeństwa i podłączeniem do sieci PROFINET/PROFIsafe. Bezpieczeństwo funkcjonalne w przestrzeni montażowej standardowego enkodera - to możliwe dzięki CD_582+FS opracowanemu i wyprodukowanemu przez TR-Electronic! Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

Większe bezpieczeństwo dla systemów i ludzi dzięki certyfikacji SIL

Certyfikowane zgodnie z obowiązującymi normami (IEC 61508 / EN 62061, EN ISO 13849 -1), procesy rozwoju i produkcji TR-Electronic zapewniają wysoką niezawodność produktów istotnych dla bezpieczeństwa. Obecnie dyrektywa maszynowa wymaga od dystrybutora szczegółowej oceny bezpieczeństwa systemu i procesu. Należy wziąć pod uwagę wpływ na resztę procesu operacyjnego, użytkownika i środowisko. Wymagania bezpieczeństwa, które muszą być technicznie spełnione, są zdefiniowane na podstawie określonego poziomu ryzyka.

 

Wymagany poziom bezpieczeństwa określany jest w zależności od możliwych zagrożeń. Poziom ten musi być spełniony przez wybrane komponenty i strukturę. TR-Electronic oferuje oba te poziomy: urządzenia doskonale pasujące do aplikacji wymagających SIL3 / PLe i SIL2 / PLd.

 

Absolutny wieloobrotowy enkoder obrotowy SIL 3 / SIL 2 CD_582+FS

SIL nigdy nie był tak kompaktowy: Zabezpieczona informacja o pozycji bezpośrednio przez certyfikowany system magistralny z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii interfejsów. To właśnie zapewniają nowe enkodery bezpieczeństwa o wielkości 58 mm. Dwa całkowicie redundantne enkodery obrotowe, umieszczone w kompaktowej obudowie o średnicy 58 mm, zapewniają krzyżową kontrolę sygnałów pozycji bez liczników buforowanych bateryjnie. Mnóstwo wykonań mechanicznych pasuje do różnych sytuacji mechanicznych. Dzięki CD_582+FS bezpieczeństwo funkcjonalne nie jest już kwestią przestrzeni montażowej.

Certyfikowany w SIL3-/PL absolutny enkoder obrotowy CD_75

Sprawdzony" przez firmę TR-Electronic. CD_75 dostarcza sygnały pozycji i prędkości certyfikowane zgodnie z SIL3/PLe bezpośrednio poprzez PROFIBUS/PROFIsafe, PROFINET/PROFIsafe, EtherCAT/FSoE Powerlink/openSAFETY. Nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych modułów bezpieczeństwa i dzięki temu są one przejrzyste od wału do centralnego sterowania.

 

Enkodery inkrementalne z certyfikatem SIL3/Pld

Do bezpiecznego wykrywania prędkości, kierunku obrotów lub monitorowania stanu stacjonarnego firma TR-Electronic oferuje certyfikowane pod względem bezpieczeństwa przyrostowe enkodery obrotowe. Enkodery obrotowe z certyfikatem bezpieczeństwa umożliwiają pracę w trybach SLS, SOS SSR, SDI i SSM w połączeniu z odpowiednim modułem bezpieczeństwa.