×

Nowa generacja enkoderów z interfejsem równoległym - rozwiązanie dla maszyn poprzedniej generacji

Nowa generacja enkoderów z interfejsem równoległym - rozwiązanie dla maszyn poprzedniej generacji

Absolutny enkoder obrotowy z interfejsem równoległym.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że zaawansowane technologicznie czujniki, takie jak enkodery obrotowe, posiadają przemysłowe komunikację Ethernet i przesyłają swoje aktualne wartości (pozycja, prędkość, inne informacje o stanie) do kontrolera (obecnie głównie opartego na komputerze PC) za pośrednictwem standardowego protokołu komunikacji. Czasy, w których dla każdego bitu wartości bezwzględnej pozycji używano oddzielnej linii, wydają się być zapomniane. Ale zdarza się, że jest to dokładnie to, czego potrzebujemy. Pierwsze aplikacje, które przychodzą na myśl, to te, w których nowe enkodery muszą być podłączone do istniejącej technologii sterowania, która ma tylko interfejs równoległy i nie ma żadnego połączenia z magistralą lub chociażby przemysłowym Ethernetem.

Podaj parametry starego enkodera a dobierzemy zamiennik z nowej serii!

Jednak enkodery obrotowe z interfejsem równoległym firmy TR Electronic potrafią znacznie więcej. Oprócz bitów pozycji, enkoder jest również w stanie generować wiele różnych sygnałów specjalnych, takich jak kierunek obrotu, monitory zatrzymania, wirtualne wyłączniki krańcowe, a tym samym zastępuje dodatkową elektronikę kontrolną do bezpośredniej analizy na obiekcie.

Podobnie jak wszystkie enkodery obecnej generacji 2, różne kształty i średnice wałów są również dostępne w standardowym systemie modułowym przy użyciu interfejsu równoległego. Enkodery obrotowe w rozmiarze 58 mm mogą być wyposażone w wałki pełne o średnicy do 12 mm, z otworem nieprzelotowym i wałki drążone o średnicy do 15 mm.

Konstrukcje C_H802 i C_H1102 są dostępne dla wałów o większych średnicach. Mogą zostać zastosowane do wałów o średnicy do 25 mm (dla 802) lub 50 mm (dla 1102).

Generacja 2 enkoderów absolutnych TR dostosowuje się również do wymagań klientów w zakresie innych parametrów: Dostępne jest skanowanie w pełni magnetyczne z maksymalnie 13 bitami na obrót, a także skanowanie optyczne o wysokiej rozdzielczości z 18 bitami na obrót. Co więcej, 4096 obrotów jest realnie skanowanych, bez potrzeby stosowania baterii lub licznika elektronicznego - niezawodnie określona wartość pozycji jest dostępna natychmiast po włączeniu, nawet jeśli system został odłączony od zasilania.

Jak zwykle w przypadku obecnej generacji enkoderów TR, dodatkowe wyjście wartości rzeczywistej może być również zintegrowane z interfejsem równoległym. Do wyboru jest interfejs SSI i interfejs inkrementalny. Połączenie absolutnego interfejsu SSI (który sam w sobie jest znany na rynku od wielu lat) i interfejsu równoległego oferuje to, co najlepsze z obu światów: cały zakres pomiarowy rzeczywistego absolutnego czujnika wieloobrotowego jest przesyłany szeregowo bez ograniczenia liczbą przewodów, a dodatkowe sygnały, takie jak kierunek obrotów, zatrzymanie lub funkcja monitorowania prędkości, są generowane i wyprowadzane bezpośrednio w enkoderze. Konfiguracja (rozdzielczość, który sygnał na którym kanale wyjściowym...) jest przeprowadzana za pomocą własnego oprogramowania TRWinprog, które może być wykorzystane dzięki zintegrowanemu 2-przewodowemu interfejsowi programowania. Po stronie komputera PC, konwerter USB zapewnia, że narzędzie do programowania pozostaje elektrycznie odizolowane od systemu i że możliwe są również dłuższe połączenia kablowe między punktem przyłączeniowym a enkoderem.

Podaj nam dane starego enkodera a my dobierzemy nowe rozwiazanie!

Enkodery z interfejsem równoległym są zwykle podłączane do sterownika za pomocą wielostykowych złączy wtykowych, np. SubD. Standardowo przewód między enkoderem a złączem ma długość 0,5 m, ale możliwe jest spełnienie specjalnych wymagań dotyczących długości.

Znajdź swój produkt