Kontynuując korzystanie z tej strony, użytkownik wyraża zgodę na warunki i zasady korzystania z plików cookie.  

×

TR presents the currently smallest absolute multiturn encoder for applications according SIL3!

TR presents the currently smallest absolute multiturn encoder for applications according SIL3!

Firma TR prezentuje obecnie najmniejszy wieloobrotowy enkoder absolutny do zastosowań zgodnych z SIL3!

W standardowej przemysłowej obudowie o wymiarach 58 mm znajdują się dwa całkowicie niezależne czujniki wieloobrotowe wraz z detekcją bezpieczeństwa i podłączeniem do sieci PROFINET/PROFIsafe. Bezpieczeństwo funkcjonalne w przestrzeni montażowej standardowego enkodera - to możliwe dzięki CD_582+FS opracowanemu i wyprodukowanemu przez TR-Electronic! Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

Większe bezpieczeństwo dla systemów i ludzi dzięki certyfikacji SIL

Certyfikowane zgodnie z obowiązującymi normami (IEC 61508 / EN 62061, EN ISO 13849 -1), procesy rozwoju i produkcji TR-Electronic zapewniają wysoką niezawodność produktów istotnych dla bezpieczeństwa. Obecnie dyrektywa maszynowa wymaga od dystrybutora szczegółowej oceny bezpieczeństwa systemu i procesu. Należy wziąć pod uwagę wpływ na resztę procesu operacyjnego, użytkownika i środowisko. Wymagania bezpieczeństwa, które muszą być technicznie spełnione, są zdefiniowane na podstawie określonego poziomu ryzyka.

 

Wymagany poziom bezpieczeństwa określany jest w zależności od możliwych zagrożeń. Poziom ten musi być spełniony przez wybrane komponenty i strukturę. TR-Electronic oferuje oba te poziomy: urządzenia doskonale pasujące do aplikacji wymagających SIL3 / PLe i SIL2 / PLd.

 

Absolutny wieloobrotowy enkoder obrotowy SIL 3 / SIL 2 CD_582+FS

SIL nigdy nie był tak kompaktowy: Zabezpieczona informacja o pozycji bezpośrednio przez certyfikowany system magistralny z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii interfejsów. To właśnie zapewniają nowe enkodery bezpieczeństwa o wielkości 58 mm. Dwa całkowicie redundantne enkodery obrotowe, umieszczone w kompaktowej obudowie o średnicy 58 mm, zapewniają krzyżową kontrolę sygnałów pozycji bez liczników buforowanych bateryjnie. Mnóstwo wykonań mechanicznych pasuje do różnych sytuacji mechanicznych. Dzięki CD_582+FS bezpieczeństwo funkcjonalne nie jest już kwestią przestrzeni montażowej.

Certyfikowany w SIL3-/PL absolutny enkoder obrotowy CD_75

Sprawdzony" przez firmę TR-Electronic. CD_75 dostarcza sygnały pozycji i prędkości certyfikowane zgodnie z SIL3/PLe bezpośrednio poprzez PROFIBUS/PROFIsafe, PROFINET/PROFIsafe, EtherCAT/FSoE Powerlink/openSAFETY. Nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych modułów bezpieczeństwa i dzięki temu są one przejrzyste od wału do centralnego sterowania.

 

Enkodery inkrementalne z certyfikatem SIL3/Pld

Do bezpiecznego wykrywania prędkości, kierunku obrotów lub monitorowania stanu stacjonarnego firma TR-Electronic oferuje certyfikowane pod względem bezpieczeństwa przyrostowe enkodery obrotowe. Enkodery obrotowe z certyfikatem bezpieczeństwa umożliwiają pracę w trybach SLS, SOS SSR, SDI i SSM w połączeniu z odpowiednim modułem bezpieczeństwa.